Ekoedukacja

Ekoedukacja jest kluczem do osiągnięcia wysokiego poziomu recyklingu w naszej firmie. Wspieramy naszych Klientów w edukacji ekologicznej poprzez kampanie na naszej stronie i akcje marketingowe.

Recykling (recyklizacja, recyrkulacja, ang. recycling) – jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Recykling to proces przekształcania odpadów w nowe materiały i przedmioty. Możliwość recyklingu materiału zależy od jego zdolności do odzyskania właściwości, które posiadał w stanie pierwotnym.

Nasze produkty zapakowane są w kartony oraz foliowe torebki. Podstawowym krokiem w recyklingu jest jego dobre posegregowanie do śmietnika. Karton należy złożyć na płasko i wyrzucić do specjalnego pojemnika w kolorze: niebieskim, a foliową torebkę, która jest tworzywem sztucznym do pojemnika oznaczonego kolorem żółtym. Segregacja śmieci jest ogromnie ważna dla naszego środowiska, ponieważ statystyczny Polak wytwarza rocznie 315 kg odpadów komunalnych, dlatego tak ważne jest uczyć już od małego dzieci segregacji śmieci. Oto klika sposobów jak to zrobić:

1. Ucz malucha od małego iż każdy śmieć musi wylądować w koszu.

2. Utwórz w domu klika koszy na śmieci i naklej na nie odpowiednie naklejki z kolorami, w ten sposób nawet najmniejszy mieszkaniec Waszego domu powinien szybko nauczyć się wyrzucania odpowiedniego odpadu do stworzonego kosza na śmieci:


3. Chodźcie razem wyrzucać śmieci do głównych śmietników.

4. Ucz swoje dziecko z czego zrobiony jest dany śmieć i jak długo rozkłada się.

5. Pokaż, że niektóre śmieci są wielokrotnego użytku np. karton po dostawce. Możecie z niego stworzyć domek: wytnij w nim otwory w postaci okien albo rozłóż go na płasko i pozwól na rysowanie po nim. Foliową torebkę po zakupach wykorzystaj jako folie do kosza.

6. Jeśli masz ogródek stwórzcie kompostownik, który potem możecie razem wykorzystać do uprawy Waszych np. warzyw.

7. Zbierajcie razem plastikowe nakrętki od butelek i przekażcie na akcje charytatywne dla niepełnosprawnych.

8. Bierzcie na zakupy torby uszyte z materiału, jeśli zapomnicie o nich, kupcie torebki torebki biodegradowalne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl