• Darmowa dostawa od 650 zł
  • 2 lata gwarancji
  • Dostawa nawet tego samego dnia
  • Płatność w ratach
  • kontakt@omade.pl

Wybór mocowania dostawki

Wybór mocowania dostawki

Mocowanie dostawki: Teleskopowe czy sztywne?

Bardzo często pytacie nas, które mocowanie dostawki: teleskopowe czy sztywne jest lepsze.

W naszej ofercie znajdziecie kilka modeli dostawek Easy X Rider, różnią się one między sobą min. sposobem mocowania. Dzięki temu, nasze dostawki są uniwersalne i pasują niemal do każdego rodzaju wózka.

W naszych dostawkach Easy X Rider są dwa podstawowe rodzaje adapterów:

1. Adapter tzw hakowy czyli mocowanie sztywne. Dostawkę montuje się na belce hamulcowej ze stopką. Ten rodzaj mocowania występuje w dostawkach Easy X Rider v1 oraz Easy X Rider v3.2. Mocowanie teleskopowe
, które dzięki zaciskowym adapterom, montuje się na pionowych belkach idących od tylnych kół wózka. Adaptery te można pozostawić na ramie wózka, co skraca znaczenie czas demontażu dostawki. Mocowanie teleskopowe występuje w modelach dostawek Easy X Rider v2, Easy X Rider v4 oraz Easy X Rider v5.

W obu modelach mocowań można regulować szerokość mocowania oraz odstęp między dostawką a wózkiem. 

Mocowanie hakowe, które montujemy na belce hamulcowej wózka posiada 4 rodzaje adapterów, dzięki którym dostosujemy odpowiednią średnice adaptera do średnicy belki, tak aby w optymalny sposób obejmowała ją. Tu musimy pamiętać, że adapter musi posiadać parę mm luzu, aby belka hamulcowa mogła w odpowiedni sposób pracować.

Mocowanie teleskopowe, które montujemy na pionowych belkach idących od tylnych kół wózka posiada adaptery zaciskowe, które można pozostawić na stelażu wózka po demontażu dostawki. Ramiona teleskopowe posiadają 3 stopniową regulację, która umożliwia regulację odległości dostawki od wózka.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwoli Państwu wybrać najlepszy model mocowania do Państwa wózka. W razie pytań jesteśmy jak zawsze do Państwa dyspozycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl