Promocja z okazji Dnia Dziecka na wszystkie modele dostawek Easy X Rider!
Promocja z okazji Dnia Dziecka na wszystkie modele dostawek Easy X Rider!

Jak co roku o tej porze przygotowaliśmy dla Państwa promocję z okazji Dnia Dziecka! Święto to, jest niezwykle ważnym wydarzeniem, a przynajmniej powinno być dla każdego dziecka, a także jego rodziców/opiekunów prawnych. To nie tylko dzień, gdzie my rodzice powinniśmy obdarowywać nasze pociechy życzeniami, prezentami czy zabierać na różne ciekawe dziecięce wydarzenia, to Święto w którym powinniśmy również porozmawiać z naszymi dziećmi o ich prawach, a co za tym idzie o ich bezpieczeństwie. Art. 72 Konstytucji Rzeczpospolitej Polski zapewnia ochronę praw dziecka. Co za tym idzie, każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją. Dziecko pozbawione opieki rodzicielskiej ma prawo do opieki i pomocy władz publicznych.

Prawa dziecka zapewnia Konwencja, która zobowiązuje państwo i dorosłych do szczególnego traktowania dzieci. Podobnie jak prawa człowieka, prawa dziecka podzielone są według kategorii na prawa:

  • osobiste, umożliwiające rozwój dziecka. Są to: prawo do życia, prawo do tożsamości, prawo do rozwoju, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do informacji;
  • polityczne lub publiczne, dzięki którym dziecko wyraża swoje poglądy i uczestniczy w życiu swojej grupy, społeczności, państwa. Są to prawa: prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do uczestniczenia w stowarzyszeniach;
  • socjalne, które są obowiązkami państwa i dorosłych do stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka. Są to: prawo do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, prawo do opieki zdrowotnej, prawo do odpoczynku;
  • ekonomiczne, umożliwiające dziecku przygotowywanie się do niezależności materialnej od innych. Najważniejszym jest prawo do nauki; ponadto ochrona prawa pracy podejmowanej, czy to w ramach obowiązku nauki czy wakacyjnego zarobku.

Dzień dziecka w Polsce został pierwszy raz obchodzony 1 czerwca 1950 roku. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Dopiero od 1952 Dzień Dziecka stał się świętem stałym. Inicjatorem tego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom na świecie. Od 1 czerwca 1994 roku w Sejmie w Warszawie obraduje tzw Sejm Dzieci i Młodzieży.

A żeby Państwu i przede wszystkim Waszym pociechą sprawić przyjemność z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy promocję: - 30 zł na każdy model dostawki Easy X Rider. Promocja trwa od 27.05 do 01.06.2019 r.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl