Czy dostawka 4-kołowa z teleskopwym stelażem, pasuje do każdego modelu wózka?
Czy dostawka 4-kołowa z teleskopwym stelażem, pasuje do każdego modelu wózka?

Dostawka Easy X Rider 4-kołowa w praktyce!

Często otrzymujemy od Państwa zapytania czy dostawka Easy X Rider 4-kołowa z stelażem teleskopowym pasuje do każdego modelu wózka? Odpowiedź brzmi niestety NIE. Jest wiele marek wózków dziecięcych na polskim rynku, każdy producent próbuje wyróżnić swój produkt poprzez użytą technologie w budowie stelaża wózka czy też designu wózka. Każdy wózek więc jest inny. Mimo chęci nie mamy możliwości stworzenia dostawki w 100% pasującej do każdego modelu wózka.

Siedzącą dostawkę Easy X Rider v4 i v5 montuje się na belkach idących od tylnych kół wózka za pomocą adapterów zaciskowych ewentualnie na poziomej belce kosza na zakupy, jeśli wózek go posiada. Czym bardziej belki te są pochylone w kierunku przednich kół wózka tym przystawka będzie bliżej gondoli czy spacerówki. Siedzących dostawek z stelażem teleskopowym nie można montować na belce hamulcowej wózka, zarówno tej z stopką hamulcową jak i tej opadającej, ponieważ są to belki tzw. pracujące: obracają się lekko w okół osi, lub opadają przy zaciąganiu hamulca. 

Dostawka 4-kołowa z stelażem teleskopowym i jej montaż w praktyce

1. Zapoznaj się bardzo dokładnie z załączoną instrukcją do dostawki.

2. Wyciągnij wszystkie części z pudełka.

3. Sprawdź je z listą części wymienionych w instrukcji.

4. Odkręć oba pokrętła w kierunki, w którym wskazują strzałki i wyciągnij ramiona teleskopowe.

5. Weź adaptery paskowe: naciśnij przycisk i wyciągnij pasek.

6. Adapter paskowy załóż na pionowych belkach idących od tylnych kół wózka lub na metalowej poziomej belce kosza na zakupy wózka. Znajdź odpowiednie miejsce dla montażu adapterów i mocno je zaciśnij, tak jak pokazano na ilustracji. Im wyższy kąt zamontowania dostawki tym lepiej.

7. Naciśnij przycisk na adapterze paskowym i zamocuj ramiona teleskopowe zgodnie z ilustracją. Adapter paskowe zaciśnij z całej siły, aby nie została pusta przestrzeń między paskiem a elementem, do którego dostawka jest mocowana (zbyt słabe i niedokładnie ściśnięcie adaptera paskowego może spowodować niestabilność dostawki). Upewnij się, że jest bezpiecznie zamknięty.

dostawka 4-kołowa z teleskopwym stelażem


8. Dostosuj odległość ramion teleskopowych do swojego wózka tzn odległość między dostawką a wózkiem. Możesz je wysunąć lub wsunąć poprzez naciśnięcie bolców, znajdujących się na dolnej części ramion.

9. Wypoziomuj platformę w stosunku do podłogi, tak aby była równolegle względem podłoża. Zakręć oba pokrętła, tak jak pokazano na ilustracji, blokujące je.

10. Sprawdź czy platforma jest stabilna. Jeśli nie to skoryguj montaż. Jeśli chcesz używać samej platformy to plastikową zatyczką zamknij otwór platformy.

11. Do siedziska przykręć pionową belkę mocującą, wybierając wysokość siedziska - dostosowując wysokość krzesełka do wzrostu dziecka. Przykręć rączkę lub kierownicę, wybierając jego wysokość. Włóż siedzisko w platformę i przymocuj za pomocą śruby mocującej. Pamiętaj nie możesz używać dostawki z krzesełkiem nie przykręconym śrubą mocującą. Teraz czas na pierwszą testową jazdę dostawki po domu. Zobacz czy Twoje dziecko ma ustawioną odpowiednią wysokość siedziska i rączki do swojego wzrostu. Jeśli wszystko jest w porządku to czas na pierwszą wyprawę na dwór!

dostawka z teleskopwym stelażem

Każdą wątpliwość dotyczącą montażu zalecamy z nami skonsultować: kontakt@omade.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl